Logo Gminy w Komornikach
Powróć do: Niezbędnik

Monitoring jakości powietrza

Na terenie Gminy Komorniki zamontowane jest sześć  czujników monitorujące stan jakości powietrza (pyły PM 2,5 i PM 10) oraz temperaturę, wilgotność i ciśnienie.

Urządzenia pomiarowe zainstalowane są w następujących miejscowościach:

  • Plewiska – Biblioteka Publiczna, ul. Grunwaldzka 612a
  • Komorniki – Przedszkole im. Króla Maciusia, ul. Korczaka 5
  • Wiry – Przedszkole „Wesoła Kraina”, ul. Szreniawska 4
  • Głuchowo – słup oświetlenia ulicznego. ul. Morelowa/Brzoskwiniowa
  • Łęczyca - Dom Kultury „Nad Wirynką”, ul. Poznańska 14
  • Rosnówko- Dom Kultury „Klub”, ul. 1-Maja 50. 

 

Pomiar wykonywany jest w sposób ciągły, w interwale czasowym wynoszącym trzy minuty przez całą dobę. Wyniki można oglądać na stronie internetowej panel.syngeos.pl . Rezultaty przedstawiane są w formie wykresu z uwzględnieniem obowiązujących norm ujętych w prawodawstwie. Zamontowane urządzenia charakteryzują się wysoką dokładnością pomiaru, jednak należy mieć świadomość, że otrzymywane wyniki mają charakter poglądowy.

UWAGA!

Osoby, które chcą na bieżąco śledzić wyniki pomiarów w swoim telefonie, mogą zainstalować aplikację Syngeos. Bezpłatną aplikację można pobrać ze sklepów odpowiednich dla systemów Android lub IOS.

 

Czujniki Metropolii Poznań

W szkołach podstawowych rozmieszczonych na terenach Metropolii Poznań również zostały zamontowane czujniki pomiaru jakości powietrza. Pomiary jakości powietrza z czujników zamontowanych przez Metropolie  na budynkach szkół podstawowych można śledzić na stronie https://esa.nask.pl/ oraz aplikacji mobilnej Hello City.