Logo Gminy w Komornikach

Osteoporoza - spotkanie dla mieszkańców

Drodzy Mieszkańcy Gminy Komorniki

15 maja 2024 r. (środa) o godzinie 12:10 w Gminnym Ośrodku Kultury (ul. Kościelna 37, Komorniki) odbędzie się spotkanie z lekarzem, podczas którego omówione zostaną zagadnienia związane z osteoporozą – chorobą dotykającą co raz więcej osób. Lekarz przedstawi najnowsze informacje na temat profilaktyki, diagnostyki oraz sposobów leczenia tej choroby.

Spotkanie odbędzie się w ramach realizowanego przez Gminę Komorniki Programu polityki zdrowotnej pn.: „Nie daj się złamać! – program profilaktyki w zakresie osteoporozy i wczesnego wykrywania osteoporozy wśród mieszkańców Gminy Komorniki na lata 2023-2025”.

Program ten adresowany jest do:

  • kobiet w wieku ≥65 lat, zameldowanych/zamieszkałych w Gminie Komorniki,
  • kobiet w wieku 40-64 lat z co najmniej jednym dodatkowym czynnikiem ryzyka złamania osteoporotycznego, zameldowanych/zamieszkałych w Gminie Komorniki,
  • mężczyzn w wieku ≥75 lat (po objęciu działaniami całej populacji kobiet zainteresowanych udział w Programie), zameldowanych/zamieszkałych w Gminie Komorniki.

 

Zachęcamy do wzięcia udziału i zadawania pytań.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności