Logo Gminy w Komornikach

XIX Spartakiada Młodzieży „Młodość ponad granicami”

W dniach 21-23 maja 2025r. odbyła się  po raz dziewiętnasty Spartakiada Młodzieży pod hasłem „Młodość ponad Granicami”. Ta wspaniała inicjatywa sportowa odbywa się od 2004 roku, kiedy Polska wraz z innymi krajami stała się członkiem  Unii Europejskiej. Celem Spartakiady jest międzynarodowa integracja młodzieży, propagowanie zdrowego stylu życia i sportowa rywalizacja.

W tym roku gospodarzami rozgrywek była Gmina Kamienica. Naszą gminę reprezentowała młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach. Do rywalizacji stanęła również reprezentacja Smiżan ze Słowacji.

W programie tegorocznej Spartakiady znalazły się następujące konkurencje: piłka nożna dziewcząt i chłopców, sztafeta lekkoatletyczna oraz wyścigi sprawnościowe. Zawody podzielone są na dwie części. Przed południem rozegrane zostały mecze piłki nożnej, po południu odbyły się wyścigi sprawnościowe oraz sztafety lekkoatletyczne.

Wyniki tegorocznej klasyfikacji:

I miejsce Gmina Kamienica
II miejsce Smiżany ( Słowacja)
III miejsce Gmina Komorniki


W ostatnim dniu tego sportowego spotkania, młodzież mogła skorzystać z atrakcji znajdujących się na Termach Gorce. Po południu wszystkie drużyny wyruszyły w drogę powrotną do domu.

Dziękujemy naszej reprezentacji za postawę, waleczność oraz nauczycielom za przygotowanie młodzieży do tegorocznej rywalizacji

W przyszłym roku XX Spartakiadę organizować będzie samorząd Smiżan na Słowacji. Zatem do zobaczenia.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności