Logo Gminy w Komornikach

Gminny Konkurs Recytatorski „Herbatka z Janem i Julianem”

25 kwietnia 2025 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Komornikach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Herbatka z Janem i Julianem”. Konkurs objęty honorowym patronatem wójta Gminy Komorniki, Tomasza Stellmaszyka, to okazja do rozwijania talentów oratorskich, pielęgnowania pięknej polszczyzny oraz odkrywania bogactwa literatury. 

Konkurs ten co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy udział wszystkich szkół z terenu naszej Gminy. Młodzi artyści mają nie tylko okazję do zaprezentowania swoich umiejętności aktorskich, ale też do wspólnej integracji. 

W tym roku uczestnicy prezentowali wiersze dla dzieci autorstwa Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Oprócz pamięciowego opanowania utworu, jury konkursowe brało pod uwagę piękną recytację oddającą charakter wiersza i ogólne wrażenie artystyczne. 

Zdaniem jury,  w skład którego weszły panie: Adriana Wiśniewska – kierownik Wydziału Oświaty i Spraw Obywatelskim, Joanna Brychcy – dyrektor Gminnej Biblioteki  Publicznej, Violetta Sendecka  - miłośniczka literatury i  wieloletnia jurorka, poziom konkursu był bardzo wysoki i wyłonienie zwycięzców to „twardy orzech do zgryzienia”.

Młodzi artyści oceniani byli w dwóch grupach wiekowych.

Klasy 0-1 

I miejsce – Klaudia Koźmińska SP nr 2 Komorniki
II miejsce – Adam Stawoski SP nr 1 Komorniki
III miejsce – Cezary Matuszewski SP nr 1 Komorniki
Wyróżnienie  - Ewan Tasybaiev SP nr 2 Plewiska

Klasy 2-3

I miejsce – Oliwia Zielińska  SP nr 2 Komorniki
II miejsce – Julia Napieralska  SP nr 1 Plewiska
III miejsce – Marcelina Rudnik SP nr 2 Komorniki
Wyróżnienie – Anna Jakubowska SP nr 1 Komorniki 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom i przybyłym gościom za udział  i za przesympatyczną atmosferę konkursu.

Ogromne podziękowanie składamy Urzędowi Gminy Komorniki, Gminnej Bibliotece Publicznej w Komornikach i Radzie Rodziców przy SP nr 1 im. Janusza Korczaka  w Komornikach za ufundowane nagrody, a Firmie „Pyszoty” za słodki poczęstunek.

 

Organizatorki konkursu:
Anna Kaczmarek i Gabriela Ukaszewska

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności