Logo Gminy w Komornikach

Dzień Bezpiecznego Internetu

10 lutego 2026 r. obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu.

W związku z tym wydarzeniem w samorządowych przedszkolach działających na terenie Gminy Komorniki realizowana jest ogólnopolska kampania edukacyjna „Przedszkolak w cyberświecie”. W ramach kampanii wykorzystywane są materiały edukacyjne, takie jak ulotki, broszury, plakaty oraz inne materiały informacyjno-promocyjne.

Celem kampanii jest dostarczenie odpowiedzi oraz praktycznych wskazówek dotyczących bezpiecznego wprowadzania dzieci w wieku przedszkolnym w świat cyfrowy. Zadanie to ma istotne znaczenie zarówno dla rodziców, jak i wychowawców.

Kampania koncentruje się na przygotowaniu rodziców oraz kadry pedagogicznej przedszkoli, a także żłobków, do podejmowania działań ochronnych, wprowadzania zasad korzystania z urządzeń mobilnych oraz wspierania dzieci w bezpiecznym poruszaniu się w przestrzeni wirtualnej.

Kampania została sfinansowana z budżetu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, na podstawie art. 4 ust. 1 pkt 3 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, obejmującego prowadzenie profilaktycznej działalności informacyjnej, edukacyjnej i szkoleniowej w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych, przeciwdziałania narkomanii oraz uzależnieniom behawioralnym, w szczególności skierowanej do dzieci i młodzieży.

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności